POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
EDUKACJA ŁOWIECKA


STYCZEŃ 2017 Myśliwi z "Kniei" edukują EDUKACJA

Przed rozpoczęciem ferii zimowych, 13 stycznia br. koledzy z Koła Łowieckiego nr 7 "Knieja" w Lublinie, a jednocześnie Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Województwa Lubelskiego zorganizowali dla dzieci z przedszkola nr. 33 w Lublinie prelekcję na temat łowiectwa oraz dokarmiania zwierzyny. Pomimo niesprzyjającej pogody, dzieci jak i panie przedszkolanki "nie wymiękły" i po zaopatrzeniu się w ciepłą odzież śmiało wyruszyli do lasu.

Przy paśniku w tracie krótkiej pogadanki, przedstawiono temat budowy urządzeń do dokarmiania dzikich zwierząt zimą , zasadności ich dokarmiania oraz rodzaje karmy jaką należy wykładać. Największą radość dzieciom sprawiło oczywiście pakowanie przygotowanego siana do paśnika oraz rozpoznawanie owoców dzikich krzewów , które są pokarmem ptaków. Przedszkolaki same przygotowały przekąski dla mieszkańców lasu: jabłka, ziemniaki i pszenicę.

Las tego dnia był niezwykle gościnny i uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć na własne oczy żywego zająca i sarnę. To niezwykłe dla dzieciaków przeżycie zainicjowało szukanie i rozpoznawanie tropów na leśnej polanie. Na świeżym śniegu dzieci mogły oglądać i przyglądały się z ciekawością, tropom zwierząt i z tego powodu miały mnóstwo radości.Dzięki uprzejmości Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie dzieci poznawały rodzaje poroży zwierzyny płowej, dziczy oręż a także zapoznały się z polską zwierzyną na edukacyjnych planszach. Całość wyjazdu uświetniło ognisko, na którym pieczone były kiełbaski i gorąca herbata. Na koniec dzieci otrzymały od koła pamiątkowe upominki, a myśliwi od dzieci i opiekunów zaproszenie na następne prelekcje.


Andrzej Skrzypiec ,
członek Koła Łowieckiego Nr 7 "Knieja" w Lublinie"facebook