POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KOMUNIKATY 2016


GRUDZIEŃ 2016 SZACOWANIE SZKÓD ŁOWIECKICH KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie informuje, że zgodnie z art. 23 ustawy z dnia 02 grudnia 2016 roku /Dz.U. z dnia 08.12.2016, poz. 1984/ o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2017, do dnia 31 grudnia 2017 roku szacowanie szkód łowieckich

WIĘCEJ INFORMACJI

GRUDZIEŃ 2016 WYTYCZNE PODCZAS POLOWANIA NA PTACTWO KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie informuje, iż w związku z wystąpieniem na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u dzikich ptaków, Główny Lekarz Weterynarii sporządził wytyczne do postępowania dla myśliwych podczas polowań na ptactwo.

WIĘCEJ INFORMACJI

GRUDZIEŃ 2016 TRUDNE TEMATY W EDUKACJI LEŚNEJ EDUKACJA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że w dniach 6-7 grudnia w CEPL w Rogowie odbędzie się konferencja dotycząca trudnych tematów w edukacji leśnej społeczeństwa.

WIĘCEJ INFORMACJI

GRUDZIEŃ 2016 DIANA PO POLOWANIU KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że Zarząd Główny PZŁ oraz Klub Dian PZŁ informują, że w dniach 9-11 grudnia br. w Ośrodku Szkoleniowo - Rekreacyjnym w Kochcicach odbędą się Świąteczne warsztaty łowieckie dla kobiet „Diana po polowaniu”.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 SZKOLENIE KANDYDATÓW NA STRAŻNIKÓW ŁOWIECKICH KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że w dniu 26 listopada 2016 r. o godz. 8:00 organizuje szkolenie kandydatów na strażników łowieckich zatrudnianych lub powoływanych przez dzierżawców obwodów łowieckich.

WIĘCEJ INFORMACJI

RELACJA

LISTOPAD 2016 V MAŁOPOLSKIE MISTRZOSTWA PZŁ W WABIENIU DRAPIEŻNIKÓW
KRAKÓW MYŚLENICE 2016
KULTURA ŁOWIECKA

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 OCENA PRAWIDŁOWOŚCI ODSTRZAŁU SAMCÓW SAREN - 2016/17 TROFEISTYKA

W dniach  09, 16, 17 i 24 listopada 2016 roku w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie odbyła się ocena prawidłowości odstrzału samców saren kozłów pozyskanych w obecnym sezonie.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 PATRONOWI ŁOWIECTWA – LUBELSCY MYŚLIWI KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 13 listopada 2016 w kościele w Zofiówce odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji myśliwych, połączona z poświęceniem witraża z wizerunkiem patrona myśliwych, św. Huberta.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 KONKURS DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
"ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS" - II EDYCJA
EDUKACJA

W ramach działań promocyjnych Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie wspólnie z Zarządem Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie ogłosił II edycji wojewódzkiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod tytułem: „Zwierzęta wokół nas - 2016”. Na konkurs napłynęło 211 prac, w tym 167 prac plastycznych i 44 zdjęcia. W sumie nagrodzono miejscami i wyróżnieniami 69 uczniów z 17 szkół i przedszkoli  województwa lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 23 EDYCJA AKCJI "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" KULTURA ŁOWIECKA

Stacjonarny Sztab Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” nr 1291 przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, zaprasza na zbiórkę darów rzeczowych w postaci: żywności długoterminowej i płodów rolnych, odzieży, środków czystości, zabawek, książek i różnych drobnych rzeczy codziennego użytku.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 OCENA PRAWIDŁOWOSCI ODSTRZAŁU SAMCÓW SAREN - 2016/17
TERMINY OCENY
TROFEISTYKA

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, w związku z zakończeniem bieżącego sezonu łowieckiego na sarny rogacze, informuje iż ocena prawidłowości odstrzału samców saren kozłów przeprowadzona zostanie w czterech terminach.

WIECEJ INFORMACJI

PAŹDZIERNIK 2016 KONFERENCJA: "O BIORÓŻNORODNOŚCI DLA PRZYSZŁOŚCI" EDUKACJA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie w imieniu organizatorów serdecznie zaprasza na konferencję pt. "O bioróżnorodności dla przyszłości, czyli jak uczyć o tym, że sarna nie jest żoną jelenia?".

WIĘCEJ INFORMACJI

PAŹDZIERNIK 2016 MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MYŚLIWYCH KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 22 października 2016 w Achikatedrze lubelskiej w otoczeniu sztandarów Kół Łowieckich: Nr 5 „Dąbrowa” w Lublinie, Nr 13 „Dzik” w Lublinie, Nr 33 „Lis” w Lubartowie, Nr 38 „Bór” w Niemcach, Nr 40 „Nemrod” w Krzczonowie, Nr 47 „Bekas” w Opolu Lubelskim, Nr 67 „Krogulec” w Lublinie, Nr 83 „Lis” w Lublinie, Nr 91 „Azotrop” w Puławach, Nr 94 „Żak” w Lublinie, Nr 155 „Sokół” w Stawach  oraz  sztandaru Okręgowej Rady Łowieckiej w Lublinie, została odprawiona przez biskupa seniora Ryszarda Karpińskiego a koncelebrowali ją księża myśliwi Koledzy Banasiewicz Roman, Furlepa Stanisław, Majkut Grzegorz, Narojczyk Andrzej, Stawinoga Waldemar – kapelan myśliwych lubelskiego Okręgu, Walkowski Michał, Msza święta Hubertowska w intencji wszystkich myśliwych i ich rodzin z naszego  Okręgu. W trakcie Mszy wspominano św. Jana Pawła II.

WIĘCEJ INFORMACJI

PAŹDZIERNIK 2016 Zespół Szkół w Kamionce BIAŁA NIEDZIELA i AKCJA KRWIODAWSTWA KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 2 października 2016 roku z inicjatywy koła Łowieckiego nr 33 „LIS w Lubartowie oraz  myśliwych z Klubu Honorowych  Krwiodawców  przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie,   odbyła się Biała Niedziela   w miejscowości Kamionka powiat lubartowski. Przeprowadzoną akcje wsparł Polski Czerwony Krzyż oraz Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i ZO PZŁ w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

01 październik 2016 POCZĄTEK ROCZNEGO OKRESU UBEZPIECZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ KÓŁ ŁOWIECKICH i OHZ OKRĘG LUBELSKI PZŁ

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje Koła Łowieckie, o rozpoczęciu następnego rocznego okresu ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej kół łowieckich i OHZ od 01.10.2016 do 30.09.2017 r.

WIECEJ INFORMACJI

2016 STANOWISKO PZŁ WOBEC PROJEKTU USTAWY KOMUNIKATY

Stanowisko PZŁ wobec projektu ustawy zmieniającej niektóre ustawy ... "w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt."

WIĘCEJ INFORMACJI

2016 SKŁADKA CZŁONKOWSKA - ROK 2017 KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie informuje, że  wysokości składki członkowskiej na rok 2017, której wielkość uchwalona została przez Naczelną Radę Łowiecką, uchwałą nr 52/2014 z dnia 24 kwietnia 2014 roku w latach 2015-2019 pozostaje bez zmian, wynosi:

WIĘCEJ INFORMACJI

WRZESIEŃ 2016 Kozłówka IV LUBELSKIE DNI KULTURY ŁOWIECKIEJ KULTURA ŁOWIECKA

Obchody Dni rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez kapelana myśliwych Okręgu lubelskiego Kolegę Waldemara Stawinogę. Msza odbyła się w asyście Sztandaru Okręgowej Rady Łowieckiej w Lublinie oraz sztandarów kół łowieckich mających siedzibę na terenie Okręgu.

WIĘCEJ INFORMACJI

WRZESIEŃ 2016 Kozłówka ZAPRASZAMY NA IV LUBELSKIE DNI KULTURY ŁOWIECKIEJ KULTURA ŁOWIECKA

V Dni Kultury Łowieckiej  odbędą się 18 września 2016r. na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

WIĘCEJ INFORMACJI

PAŹDZIERNIK 2016 POCZĄTEK ROCZNEGO OKRESU UBEZPIECZENIA
ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ KÓŁ ŁOWIECKICH i OHZ
KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje Koła Łowieckie, o rozpoczęciu następnego rocznego okresu ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej kół łowieckich i OHZ od 01.10.2016 do 30.09.2017 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

LIPIEC 2016 KONKURSY ZO PZŁ w LUBLINIE:
LISIARZ SEZONU oraz NAJLEPSZE KOŁO ŁOWIECKIE W POZYSKANIU DRAPIEŻNIKÓW
KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie ogłasza Konkurs na „LISIARZA SEZONU” oraz „NAJLEPSZE KOŁO ŁOWIECKIE W POZYSKIWANIU DRAPIEŻNIKÓW” w Lubelskim Okręgu PZŁ".

WIĘCEJ INFORMACJI

LIPIEC 2016 KONKURS NA POPRAWĘ WARUNKÓW BYTOWANIA ORAZ REINTRODUKCJI KUROPATWY KOMUNIKATY

Jest nam miło poinformować, iż Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza konkurs na "Program poprawy warunków bytowania oraz reintrodukcji kuropatwy".

WIĘCEJ INFORMACJI

CZERWIEC 2016 PRZYSTRZELIWANIE BRONI KULOWEJ KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego Lublin informuje, że w dniu 26 czerwca 2016 roku na strzelnicy myśliwskiej w Puławach przy ul. Żyrzyńskiej 8a, od godziny 9.00 do godziny 13.00 odbędzie się przystrzeliwanie broni kulowej dla wszystkich członków niestowarzyszonych w kołach łowieckich, w naszym okręgu.

WIĘCEJ INFORMACJI

CZERWIEC 2016 "O BIORÓŻNORODNOŚCI DLA PRZYSZŁOŚCI" CZYLI JAK UCZYĆ, ŻE SARNA NIE JEST ŻONĄ JELENIA EDUKACJA

Zarząd Okręgowy PZŁ informuję, że Stowarzyszenie Miłośników Żubrów w partnerstwie z Polskim Związkiem Łowieckim, prowadzące projekt „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, ze sarna nie jest żoną jelenia” serdecznie zaprasza nauczycieli oraz myśliwych współpracujących ze szkołami do udziału w warsztatach. Skierowane one są do nauczycieli przyrody - szkół podstawowych i szkól gimnazjalnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

MAJ 2016 ZASADY SEKELCJI POPULACYJNEJ i OSOBNICZEJ KOMUNIKATY

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że uchwała nr 14/2015 Naczelnej Rady Łowieckiej z dnia 15 grudnia 2015 roku w sprawie przyjęcia zasad selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych w Polsce oraz zasad postępowania przy ocenie zgodności odstrzału, zgodnie z zapisem § 4 uchwały wejdzie w życie z dniem wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie.

WIĘCEJ INFORMACJI

MAJ 2016 Sosnówka BIAŁA NIEDZIELA KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZO PZŁ w Lublinie zapraszają 22 maja 2016 r. na BIAŁA NIEDZIELĘ, do szkoły podstawowej w Sosnówce.

WIĘCEJ INFORMACJI

MAJ 2016 SZKOLENIE WETERYNARYJNE EDUKACJA

W dniach 04-05 czerwca 2016 r.  Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie organizuje tzw. "weterynaryjne" szkolenie dla myśliwych.

WIĘCEJ INFORMACJI

MARZEC 2016 OCENA PRAWIDŁOWOŚCI ODSTRZAŁU SAMCÓW JELENI SEZON 2015/16 TROFEISTYKA

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, w związku z zakończeniem sezonu łowieckiego 2015/2016 na jelenie byki, informuje iż ocena prawidłowości odstrzału samców jeleni (byków) przeprowadzona zostanie w dniu 14 marca 2016 roku o godzinie 14.00 w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie przy ul. Wieniawskiej 10.

WIECEJ INFORMACJI

31 stycznia 2016 STANOWISKO PZŁ WOBEC PROJEKTU USTAWY OKRĘG LUBELSKI PZŁ

Stanowisko PZŁ wobec projektu ustawy zmieniającej niektóre ustawy ... "w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt."

WIECEJ INFORMACJI

2016 STANOWISKO MINISTERSTWA ŚRODOWISKA
W SPRAWIE SKUTKÓW WYROKU TK Z DNIA 10 LIPCA 2014 R. (P19/13) W ZAKRESIE ISTNIENIA OBWODÓW ŁOWIECKICH PO UTRACIE MOCY OBOWIĄZUJĄCEJ PRZEPISÓW UZNANYCH ZA NIEKONSTYTUCYJNE (PO 21 STYCZNIA 2016 R.)
OKRĘG LUBELSKI PZŁ

WIECEJ INFORMACJI

31 stycznia 2016 Petycja w obronie polskiego łowiectwa OKRĘG LUBELSKI PZŁ

Koleżanki i Koledzy! W ostatnim czasie media bardzo często podejmują temat ustawy "Prawo Łowieckie", która powinna być jak najszybciej procedowana w Polskim Parlamencie, by zabezpieczyć przyszłość polskiej przyrody, polskiego łowiectwa, ale przede wszystkim by wykonać wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

WIECEJ INFORMACJI

31 stycznia 2016 TELEWIZJA O WSIEDLANIU ZAJĘCY NA LUBELSZCZYŹNIE OKRĘG LUBELSKI PZŁ

"Pod Żyrzynem na wolność pobiegło 40 zajęcy; w całym regionie - 200. Na razie muszą tylko znaleźć pożywienie i unikać nieżyczliwych im drapieżników.

WIECEJ INFORMACJI

2016 Ubezpieczenie OC kół łowieckich za szkody łowieckie OKRĘG LUBELSKI PZŁ

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kół łowieckich za szkody łowieckie wyrządzane przez zwierzynę w płodach i uprawach rolnych na sezon 2016/2017 zostało uruchomione.

WIECEJ INFORMACJI

12 stycznia 2016 Uchwała w sprawie przyjęcia zasad selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych OKRĘG LUBELSKI PZŁ

WIECEJ INFORMACJI

12 stycznia 2016 POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY
Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych a Przewodniczącym Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego
OKRĘG LUBELSKI PZŁ

12 stycznia 2016 roku zawarte zostało porozumienie w sprawie współpracy Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe a Polskim Związkiem Łowieckim w zakresie łowiectwa a w szczególności opracowania wieloletnich łowieckich planów hodowlanych na lata 2017-2027, wznowienia dzierżawy obwodów łowieckich leśnych oraz kategoryzacji tych obwodów na lata 2017-2027, ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego na rzecz poprawy bytowania zwierząt, promocji łowiectwa w społeczeństwie oraz rozwiązywania problemów związanych z prowadzeniem gospodarki łowieckiej.

WIECEJ INFORMACJI

styczeń 2016 ZASADY SEKELCJI POPULACYJNEJ i OSOBNICZEJ OKRĘG LUBELSKI PZŁ

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że uchwała nr 14/2015 Naczelnej Rady Łowieckiej z dnia 15 grudnia 2015 roku w sprawie przyjęcia zasad selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych w Polsce oraz zasad postępowania przy ocenie zgodności odstrzału, zgodnie z zapisem § 4 uchwały wejdzie w życie z dniem wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie.

WIECEJ INFORMACJIZachęcamy do zapoznania się z informacjami
w poszczególnych działach tematycznych dostępnych w menu.


KOMUNIKATY ZWIĄZANE Z ASF
facebook