POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KOMUNIKATY ZARZĄDU OKRĘGOWEGOMAJ 2018 Nabór wniosków na chłodnie dla kół łowieckich KOMUNIKATY

Polski Związek Łowiecki złożył wniosek o sfinansowanie zakupu chłodni dla kół, które dzierżawią obwody w strefach ASF. Wniosek został oceniony pozytywnie, a pieniądze w kwocie 5 000 000 zł przyznane. W związku z powyższym PZŁ ogłasza nabór wniosków dla koł, które zainteresowane są chłodnią.

Polski Związek Łowiecki realizując umowę dotyczącą finansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chłodni do przetrzymywania dzików, ogłasza nabór wniosków na chłodnie (wzór wniosku do pobrania poniżej). Nabór będzie trwał od 8-31 maja 2018r.

O chłodnie mogą starać się koła łowieckie, które dzierżawią obwody na terenach obszarów wymienionych do decyzji wykonawczej Komisji (UE) nr 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich (z późn. zm.).

Biorący w czasie obowiązywania umowy ponosi wszelkie koszty związane z utrzymaniem przedmiotu użyczenia tj. chłodni - użyczenie nie wiążę się jednak z żadnymi zobowiązaniami finansowymi względem Polskiego Związku Łowieckiego.

Celem zakupu chłodni jest możliwość przetrzymywania pozyskanej zwierzyny zgodnie z wymogami Inspekcji Weterynaryjnej, a przez to zwiększenie odstrzału i skuteczne ograniczanie Afrykańskiego Pomoru Świń. Koło łowieckie w użyczonej chłodni może przetrzymywać jedynie dziki (Sus scrofa), a chłodnia nie może być wykorzystywana do celów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W ciągu 14 dni od zakończenia naboru zostanie ogłoszony jego wynik, o czym zostaną poinformowane wszystkie koła łowieckie biorące udział w naborze.


Specyfikacja techniczna:


CHŁODNIA KONTENEROWA 4x2 Z PRZEDSIONKIEM

wielkość chłodni 4mx2m (w tym 1mx2m przedsionek),
ściany, sufit i podłoga wykonane z płyty wielowarstwowej wypełnionej poliuretanem o grubości 100 mm,
podłoga izolowana pokryta blachą kwasoodporną,
wzdłuż ścian po stronie wewnętrznej oraz w narożnikach wykończenia skośne,
drzwi izolowane (do chłodni oraz do przedsionka) wraz z uchwytami, które umożliwią założenie plomby,
przed wejściem do przedsionka daszek o długości min. 70 cm,
daszek wysunięty z tyłu nad agregatem,
tyrolka w kształcie litery S lub U z blachy kwasoodpornej,
komplet haków obrotowych w ilości 10 sztuk,
wyposażenie przedsionka: umywalka z blachy kwasoodpornej z wyprowadzeniem wmontowana w blat roboczy z blachy kwasoodpornej, kran, przepływowy podgrzewacz wody zasiany napięciem 230V, min. 1 podwójne gniazdko elektryczne (230V), półka metalowa nad umywalką,
rozdzielnica główna elektryczna zamontowana w przedsionku chłodni wraz z podlicznikiem,
oświetlenie: oświetlenie pod napięciem 230V w trzech punktach – wewnątrz komory, w przedsionku, przed chłodnią (wraz z instalacją elektryczną umożliwiającą prawidłowe funkcjonowanie wszystkich elementów wymagających do prawidłowego funkcjonowania energii elektrycznej),
wciągarka linowa elektryczna o udźwigu do 500 kg. zainstalowana nad wejściem chłodni,
sterownik elektroniczny do programowania temperatury od +10 st. C do -5 st. C
rozdzielnicę główną elektryczną zamontowaną na ścianie zewnętrznej komory,
agregat chłodniczy,
apteczka,
instrukcje: BHP, mycia rąk, udzielenia pierwszej pomocy i podgrzewacza wody,
elektroniczna waga do 300 kg.


* Zakresem usługi jest wykonanie komory chłodniczej/mroźnej z dowozem i rozładunkiem oraz montażem na miejscu eksploatacji.DO POBRANIA

Umowa użyczenia PDF
Wniosek o przyznanie chłodni / PDF


KOMUNIKATY


KOMUNIKATY ZWIĄZANE Z ASF
facebook