POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA


1 i 2 września 2007 SŁOWACKI HUBERTUS 2007 KULTURA

W dniach 1 i 2 września 2007 roku grupa lubelskich myśliwych; Hieronim Plewka, Mirosław Guściora oraz Michał i Jerzy Dudra uczestniczyła w XVII ogólnokrajowych obchodach dnia Św. Huberta na Słowacji. Uroczystości odbywały się tradycyjnie w miejscowości Święty Antoni na terenie parku przy muzeum przyrodniczym, w którym prezentowane są trofea myśliwskie oraz zwierzyna łowna.


W dniach św. Huberta uczestniczą słowaccy myśliwi z rodzinami, sympatycy szeroko rozumianego łowiectwa ora zainteresowani tą problematyką goście z sąsiednich krajów.Uczestnicy dni św. Huberta mieli możliwość uczestniczenia w licznych konkursach i pokazach. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się mistrzostwa w wabieniu sarny, lisa, dzika a szczególnie jelenia.Miłym akcentem jest trzecie miejsce zawodnika z Polski . Oto klasyfikacja medalowa :

Pierwsze miejsce Robert Štancel Słowacja -94 punkty,
Drugie miejsce Węgier Tamás Erdelyi Węgry -93 punkty,
Trzecie miejsce Andrzej Misiak z Polska -91 punktów.

Nie mniejsze emocje budzili sokolnicy a ściślej mówiąc ich pupile ...Chętni mieli możliwość sprawdzenia swych umiejętności w posługiwaniu się łukiem i kuszą.Wokół muzeum funkcjonowało wiele stoisk, na których oferowano przeróżne – stosowne dla takich festynów towary, w tym akcesoria, garderoba i ozdoby myśliwskie a nawet meble.Materiał opracował J.Dudra
facebook