POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA 2009


2009 FERIE ZIMOWE Z ŁOWIECTWEM KULTURA

W okresie zimowych ferii szkolnych, do siedziby Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, dwukrotnie zawitały dzieci z Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie. Była to lubelska grupa ogniska, mieszczącego się przy ulicy Narutowicza 54, jak również dzieci z ogniska w Dysie k. Lublina.

WIĘCEJ INFORMACJI

5-7 czerwca 2009 TARGI "MOJE PASJE" KULTURA

Pod takim tytułem, w dniach 5-7 czerwca 2009 roku, w hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Lubelskich, odbyły się Targi Turystyki Sportu i Rekreacji Lubelskie Ekopolis/Moje Pasje. Na targach tych oprócz stoisk stricte związanych z turystyką i wypoczynkiem, ekspozycję wystawienniczą zaprezentował Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

15 sierpnia 2009 Rozpoczęcie sezonu na pióro `09 KULTURA

W dniu 15 sierpnia 2009 roku w niektórych kołach łowieckich, zgodnie z kalendarzem polowań, zainaugurowano sezon łowiecki "na pióro".

WIĘCEJ INFORMACJI

24 października 2009 Hubertus 2009 KULTURA

24 października 2009 roku na błoniach za Zajazdem Ułańskim przy ul Abramowickiej w Lublinie, Stajnia Wiesława Drwala członka Koła Łowieckiego nr 2 LEŚNIK w Lublinie pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Lublinie wzorem lat ubiegłych zorganizowała Jeździecki Hubertus 2009

WIĘCEJ INFORMACJI

2008/2009 ZA DAR SERCA - „Przyjaciel Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” KULTURA

Zwieńczeniem działań myśliwych, było oficjalne podsumowanie akcji zorganizowane w dniu 28 lutego 2009 roku, w siedzibie Zarządu Okręgowego. W czasie podsumowania po przedstawieniu oficjalnych wyników ostatniej akcji, w stronę myśliwych skierowanych zostało wielu słów podziękowań. Obecny na spotkaniu wice-Prezydent Lublina Paweł Fijałkowski na ręce Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej kol. Henryka Chwalińskiego, złożył Medal Prezydenta Miasta Lublina, którym uhonorowana została Okręgowa Organizacja Łowiecka, a więc de facto wszyscy myśliwi Okręgu Lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

8 listopada 2009 Hubertus 2009 w KOŁE ŁOWIECKIM Nr 47 "BEKAS" w OPOLU LUBELSKIM KULTURA

W kole kultywowana jest tradycja organizowania rokrocznego polowania ku czci patrona myśliwych tj. św. Huberta. Polowanie to zwane potocznie Hubertusem w 2009 roku, odbyło się w dniu 8 listopada.

WIĘCEJ INFORMACJI

Grudzień 2009 Wigilia w Opolskim „Bekasie” KULTURA

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem, myśliwi z opolskiego „Bekasa”, zebrali się w stanicy w Jankowej w liczbie 27 strzelb, aby wspólnie przeżyć spotkanie wigilijne w otaczającym lesie i bytującą zwierzyną.

WIĘCEJ INFORMACJI

29 listopada 2009 Pomóż dzieciom przetrwać zimę KULTURA

W dniu 29 listopada 2009 roku, już po raz 11 rozpoczął swe działania 376 Sztab Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJIfacebook