POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA


25 kwietnia 2012 Festyn ekologiczny w przedszkolu nr 35 w Lublinie KULTURA

Poznaj, pokochaj i chroń przyrodę, pod takim właśnie hasłem w dniu 25 kwietnia 2012 roku, w Lubelskim Przedszkolu nr 35na ul. Błękitnej w odbył się festyn o charakterze ekologicznym.

W festynie oprócz głównych uczestników tj. zorganizowanych grup dzieci z lubelskich przedszkoli, udział wzięło kilka instytucji stricte związanych z ochroną przyrody. Tym samym na tego rodzaju przedsięwzięciu, nie mogło zabraknąć myśliwych.

Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Po części oficjalnej na scenie odbyły się przedstawienia, quizy i konkursy i scenki edukacyjne, przygotowane przez dzieciaki. W tym samym czasie część uczestników podziwiała ekspozycje i stoiska promujące zagadnienia ochrony przyrody. Jednym z takich stoisk było to przygotowane przez Komisję Kultury ORŁ i ZO PZŁ w Lublinie. Ekspozycja przygotowana została przez Kolegów - Konrada Oleszczuka, Krzysztofa Oleszczuka, Łukasza Fedeńczuka oraz Sławomira Łaska, cieszyła się sporym zainteresowaniem, zaś pytań zadawanych przez dzieciaki i pamiątkowych fotografii można powiedzieć nie było końca.

Należy stwierdzić, iż tego rodzaju inicjatywy są doskonałą okazją promocji łowiectwa wśród społeczeństwa, a nade wszystko doskonałą okazją do edukacji ekologicznej naszych najmłodszych.Marian Flis
facebook