POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA 2014


2014 90 LECIE POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO Kultura

Informujemy, iż w zarządzie okręgowym jest jeszcze do nabycia album, wydany z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego, zatytułowany: ŁOWIECTWO – MYŚLIWY – TRADYCJA

WIĘCEJ INFORMACJI

30 stycznia 2014 SPOTKANIE SENIORÓW Kultura

Stało się już tradycją, iż rokrocznie pod koniec stycznia organizowane jest świąteczno - noworoczne spotkanie działaczy seniorów okręgu lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

4 marca 2014 DIANĄ BYĆ ! KULTURA

Pod takim właśnie mottem w dniu 14 marca 2014 roku, w Sali pod Kopułą w siedzibie Ministerstwa Gospodarki, obyło się pierwsze spotkanie polujących kobiet - Klubu Dian Polskiego Związku Łowieckiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

28 marca 2014 PODSUMOWANIE AKCJI „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” Kultura

28 marca 2014 roku odbyło się podsumowanie ubiegłorocznej Akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W spotkaniu uczestniczyli znamienici goście, m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej - Pani Genowefa Tokarska, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

6 lipca 2014 Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie II LUBELSKIE DNI KULTURY ŁOWIECKIEJ Kultura

W dniu 6 lipca 2014 roku, w miejscu nietuzinkowym, a zarazem nieprzypadkowym, tj. w Muzeum Wsi Lubelskiej, myśliwi okręgu lubelskiego, już po raz drugi z rzędu świętowali niezwykłe wydarzenie o charakterze kulturalno promocyjno kulinarnym. Z inicjatywy okręgowych władz łowieckich zorganizowane zostały II Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wrzesień 2014 SŁOWACKI HUBERTUS – ROCZNIK 24 Kultura

Kult św. Huberta jako patrona myśliwych, w wielu krajach europejskich, związany jest głównie z uroczystościami w dniu poświęcenia jego relikwii i przypada na dzień 3 listopada. Jednak uroczyste ogólnokrajowe obchody święta patrona myśliwych w poszczególnych krajach organizowane są w przeróżnych terminach.

WIĘCEJ INFORMACJI

18 października 2014 HUBERTUS u DRWALA Kultura

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie oraz Stajnia Wiesława Drwala, zorganizował kolejną edycję imprezy o nazwie „Hubertus u Drwala”. Impreza odbyła się w dniu 18 października 2014 roku, na błoniach za Gospodą u Kowalskich, przy ul. Abramowickiej 57.

WIĘCEJ INFORMACJI

23 listopada 2014 21 EDYCJA Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Kultura

Już w pierwszym dniu zbiórki darów w ramach akcji, przez Stacjonarny Sztab Akcji przy zarządzie okręgowym, zebranych zostało 3800 kg darów. Były to przede wszystkim artykuły spożywcze oraz przemysłowe w postaci ubrań, zabawek i innych rzeczy codziennego użytku.

WIĘCEJ INFORMACJI

5 października 2014 BIAŁA NIEDZIELA KULTURA

Kreowanie pozytywnego wizerunku myśliwych i ich działań wśród lokalnych społeczeństw nie jest procesem łatwym. Zazwyczaj myślistwo postrzegane jest przez pryzmat zabijania zwierząt, co najczęściej wyzwala negatywne emocje. Niemniej jednak coraz częściej podejmowane są kolejne próby zmiany stereotypu w tym zakresie.

WIĘCEJ INFORMACJIfacebook