POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA 2016


30 stycznia 2016 CHARYTATYWNY BAL MYŚLIWSKI KULTURA ŁOWIECKA

Lubelskie Towarzystwo Myśliwskie ma zaszczyt zaprosić na CHARYTATYWNY BAL MYŚLIWSKI mający się odbyć 30 stycznia 2016 roku o godz. 19.00 Hotel Gościniec Horyzont, Trojaczkowice 43 k/Lublina

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 V MAŁOPOLSKIE MISTRZOSTWA PZŁ W WABIENIU DRAPIEŻNIKÓW
KRAKÓW MYŚLENICE 2016
KULTURA ŁOWIECKA

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 PATRONOWI ŁOWIECTWA – LUBELSCY MYŚLIWI KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 13 listopada 2016 w kościele w Zofiówce odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji myśliwych, połączona z poświęceniem witraża z wizerunkiem patrona myśliwych, św. Huberta.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 23 EDYCJA AKCJI "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" KULTURA ŁOWIECKA

Stacjonarny Sztab Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” nr 1291 przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, zaprasza na zbiórkę darów rzeczowych w postaci: żywności długoterminowej i płodów rolnych, odzieży, środków czystości, zabawek, książek i różnych drobnych rzeczy codziennego użytku.

WIĘCEJ INFORMACJI

26 listopada 2016 DRUGIE POLOWANIE INTEGRACYJNE KKiKŁ KKiKŁ

W sobotę 26-11-2016 w OHZ Nowiny Nadleśnictwo Zwierzyniec odbyło się drugie integracyjne polowanie Lubelskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej.

WIECEJ INFORMACJI

2016 Jubileusz 70–lecia powstania Wojskowego Koła Łowieckiego nr 155 SOKÓŁ w Stawach Wojskowe Koło Łowieckie nr 155 SOKÓŁ w Stawach

Uroczystości Jubileuszowe 70-lecia powstania Wojskowego Koła Łowieckiego Nr 155 SOKÓŁ w Stawach, które Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski rozpoczęła Uroczysta Masza Święta Hubertowska odprawiona po raz pierwszy w tak uroczystej łowieckiej oprawie w kościele parafialnym Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 KONKURS DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
"ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS" - II EDYCJA
KULTURA / EDUKACJA

W ramach działań promocyjnych Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie wspólnie z Zarządem Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie ogłosił II edycji wojewódzkiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod tytułem: „Zwierzęta wokół nas - 2016”. Na konkurs napłynęło 211 prac, w tym 167 prac plastycznych i 44 zdjęcia. W sumie nagrodzono miejscami i wyróżnieniami 69 uczniów z 17 szkół i przedszkoli  województwa lubelskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

PAŹDZIERNIK 2016 MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MYŚLIWYCH KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 22 października 2016 w Achikatedrze lubelskiej w otoczeniu sztandarów Kół Łowieckich: Nr 5 „Dąbrowa” w Lublinie, Nr 13 „Dzik” w Lublinie, Nr 33 „Lis” w Lubartowie, Nr 38 „Bór” w Niemcach, Nr 40 „Nemrod” w Krzczonowie, Nr 47 „Bekas” w Opolu Lubelskim, Nr 67 „Krogulec” w Lublinie, Nr 83 „Lis” w Lublinie, Nr 91 „Azotrop” w Puławach, Nr 94 „Żak” w Lublinie, Nr 155 „Sokół” w Stawach  oraz  sztandaru Okręgowej Rady Łowieckiej w Lublinie, została odprawiona przez biskupa seniora Ryszarda Karpińskiego a koncelebrowali ją księża myśliwi Koledzy Banasiewicz Roman, Furlepa Stanisław, Majkut Grzegorz, Narojczyk Andrzej, Stawinoga Waldemar – kapelan myśliwych lubelskiego Okręgu, Walkowski Michał, Msza święta Hubertowska w intencji wszystkich myśliwych i ich rodzin z naszego  Okręgu. W trakcie Mszy wspominano św. Jana Pawła II.

WIĘCEJ INFORMACJI

PAŹDZIERNIK 2016 Zespół Szkół w Kamionce BIAŁA NIEDZIELA i AKCJA KRWIODAWSTWA KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 2 października 2016 roku z inicjatywy koła Łowieckiego nr 33 „LIS w Lubartowie oraz  myśliwych z Klubu Honorowych  Krwiodawców  przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie,   odbyła się Biała Niedziela   w miejscowości Kamionka powiat lubartowski. Przeprowadzoną akcje wsparł Polski Czerwony Krzyż oraz Rejonowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i ZO PZŁ w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

8 października 2016 HUBERTUS 2016 KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ oraz Stajnia Drwal zapraszaja 8 października br. na "HUBERTUS 2016"

WIĘCEJ INFORMACJI

WRZESIEŃ 2016 Kozłówka IV LUBELSKIE DNI KULTURY ŁOWIECKIEJ KULTURA ŁOWIECKA

Obchody Dni rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez kapelana myśliwych Okręgu lubelskiego Kolegę Waldemara Stawinogę. Msza odbyła się w asyście Sztandaru Okręgowej Rady Łowieckiej w Lublinie oraz sztandarów kół łowieckich mających siedzibę na terenie Okręgu.

WIĘCEJ INFORMACJI

WRZESIEŃ 2016 Kozłówka ZAPRASZAMY NA IV LUBELSKIE DNI KULTURY ŁOWIECKIEJ KULTURA ŁOWIECKA

V Dni Kultury Łowieckiej  odbędą się 18 września 2016r. na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

WIĘCEJ INFORMACJI

LISTOPAD 2016 KONKURS DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
"ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS" - II EDYCJA
EDUKACJA

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie i Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie ogłaszają II edycję wojewódzkiego konkursu dla młodzieży szkolnej pod tytułem: „Zwierzęta wokół nas”

WIĘCEJ INFORMACJI

MAJ 2016 Sosnówka BIAŁA NIEDZIELA KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie wraz z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK przy ZO PZŁ w Lublinie zapraszają 22 maja 2016 r. na BIAŁA NIEDZIELĘ, do szkoły podstawowej w Sosnówce.

WIĘCEJ INFORMACJI

22 marca 2016 POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ
PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SZTABU PRZY ZO PZŁ w LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 22 marca 2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie w Sali Kolumnowej, odbyło się podsumowanie działalności Sztabu Nr 372 Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” działający przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

2016 KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY ZARZĄDZIE OKRĘGOWYM PZŁ w LUBLINIE KULTURA ŁOWIECKA

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Zarządzie Okręgowym w Lublinie  od kilku lat  organizuje zintegrowane akcje  pomocy społeczeństwu  pod nazwa „Biała Niedziela” , podczas których  honorowo oddawana jest krew dla osób potrzebujących, udzielane są porady lekarskie, pokazy ratownictwa medycznego  , jak również konkursy plastyczne dla dzieci szkół podstawowych pod hasłem „Mała Kropla Krwi To Wielki Dar”.

WIĘCEJ INFORMACJI

2016 MYŚLIWI DZIECIOM - O ZWIERZĘTACH, KULTURZE I TRADYCJI ŁOWIECKIEJ KULTURA ŁOWIECKA / EDUKACJA

Członkowie Lubelskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej, a jednocześnie Koła Łowieckiego 33 LIS w Lubartowie spotkali się z dziećmi Szkoły Podstawowej w Katarzynie Gmina Michów.

WIĘCEJ INFORMACJIfacebook