POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA 2018


GRUDZIEŃ 2018 ŻYCZENIA OD KLUBU HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK
PRZY zo pzł W lUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA

Szanowne Koleżanki. Szanowni Koledzy.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia.

WIECEJ INFORMACJI


STYCZEŃ 2019 III Myśliwski Bal Karnawałowy KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie ma zaszczyt zaprosić Koleżanki i Kolegów Myśliwych, jak również sympatyków łowiectwa i tradycji łowieckich na III Myśliwski Bal Karnawałowy

WIECEJ INFORMACJI


GRUDZIEŃ 2018 Czerwonokrzyska Gwiazdka - Myśliwska Paczka KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że powstał przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie sztab charytatywnej akcji myśliwych pod hasłem „Czerwonokrzyska Gwiazdka- Myśliwska Paczka”, który ma za zadanie koordynowanie przeprowadzenia działań w ramach tej inicjatywy.

WIECEJ INFORMACJI


LISTOPAD 2018 „Myśliwska Paczka” - konkurs ZG PZŁ KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Zarząd Główny przygotował konkurs w ramach akcji Myśliwi pomagają - konkurs „Myśliwska Paczka”. Konkurs skierowany jest do wszystkich kół łowieckich, które zechcą wesprzeć lokalne instytucje i placówki typu: Domy Dziecka, Domy Pomocy Społecznej, Domy Spokojnej Starości, w terminie do 22 grudnia 2018 r.

WIECEJ INFORMACJI


Listopad 2018 Uroczystości w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Częstochowie KULTURA ŁOWIECKA

3 listopada w dniu naszego patrona Św. Huberta myśliwi okręgu lubelskiego wzięli udział w uroczystej mszy świętej oprawionej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Mszy przewodniczył kapelan lubelskich myśliwych ks. kan. Waldemar Stawinoga.

WIECEJ INFORMACJI


PAŹDZIERNIK 2018 Hubertus Ogólnopolski w Pułtusku już 20 października KULTURA ŁOWIECKA

Przed nami Ogólnopolski Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników, jeźdźców i rolników. Tegoroczny Hubertus w Pułtusku jest wyjątkowy. Obchodzimy go w 95. rocznicę powstania Polskiego Związku Łowieckiego oraz setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Łowiecki, a współorganizatorami Lasy Państwowe i Gmina Pułtusk. Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Środowiska Henryk Kowalczyk i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

WIECEJ INFORMACJI


WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2018 wyjazd do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Częstochowie KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie wraz z Wojskowym Kołem Łowieckim Nr 155 „Sokół” w Stawach organizuje w dniu 03 listopada 2018 r. wyjazd do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Częstochowie.

WIECEJ INFORMACJI


SIERPIEŃ 2018 DAR SERCA MYŚLIWYCH KULTURA ŁOWIECKA

Corocznie w sezonie letnim w bankach krwi odnotowuje się niedostateczne ilości tego cennego leku. Częściej niż w pozostałych okresach roku na oddziały szpitalne trafiają ofiary wypadków komunikacyjnych, czy poszkodowani podczas prac rolnych w tym wiele dzieci. Jednocześnie w tym okresie spada ilość oddawanej krwi. A przecież to właśnie w czasie wakacji - mamy więcej czasu, by odwiedzić placówkę publicznej służby krwi.

WIECEJ INFORMACJI


SIERPIEŃ 2018 „Nigdy Nie Zagaśnie” na XVI Mazowieckim Konkursie Sygnalistów I Muzyki Myśliwskiej Radzymin 2018 KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 5 sierpnia 2018 roku Zespół Sygnalistów Myśliwskich pod zawołaniem „Nigdy Nie Zagaśnie” przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie wziął udział w XVI Mazowieckim Konkursie Sygnalistów I Muzyki Myśliwskiej Radzymin 2018.

WIECEJ INFORMACJI


SIERPIEŃ 2018 Koncert Muzyki Myśliwskiej w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich

Koncert Muzyki Myśliwskiej w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich z okazji 95 - lecia Polskiego Związku Łowieckiego oraz 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

WIECEJ INFORMACJI


CZERWIEC 2018 VI Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej KULTURA ŁOWIECKA

Zespół Pałacowo - Parkowy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce gościł w dniu 24 czerwca 2018 roku uczestników VI Lubelskich Dni Kultury Łowieckiej, które obchodzone były wraz z obchodami 95 lat powstania Polskiego Związku Łowieckiego.

WIECEJ INFORMACJI


Czerwiec 2018 MYŚLIWI DLA RATOWANIA ŻYCIA KULTURA ŁOWIECKA

Klub Honorowych Krwiodawców przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie organizuje akcję otwartego poboru krwi w dniu 1 lipca 2018 roku (niedziela) w godzinach 14.00 do 18.00 w Zakrzówku.

WIECEJ INFORMACJI


Czerwiec 2018 "Biała Niedziela" w Wilkołazie KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 3 czerwca 2018 roku w godzinach 9.00 -14.00, na terenie Gminy Wilkołaz odbyła się Biała Niedziela. Akcja została zorganizowania przez Koło Łowieckie nr 54 „Chodel” w Lublinie oraz Klub Krwiodawców Myśliwych przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie.

WIECEJ INFORMACJI


CZERWIEC 2018 VI Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej KULTURA ŁOWIECKA

Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie informuje, że VI Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej odbędą się w dniu 24 czerwca 2018 roku o godz. 10 na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

WIECEJ INFORMACJI


MAJ 2018 „Nigdy Nie Zagaśnie” - drugie w swojej klasie. KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 26 maja 2018 roku, Zespół Sygnalistów Myśliwskich pod zawołaniem „Nigdy Nie Zagaśnie” przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie, wziął udział w XVIII Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Biłgoraju.

WIECEJ INFORMACJI


MAJ 2018 "Krew – dar serca myśliwych" KOMUNIKATY

Koło Łowieckie nr 54 "Chodel" oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem "Krew – dar serca myśliwych". Wszystkich chętnych do oddania krwi serdecznie zapraszamy 03 czerwca 2018 roku w godzinach 9.00 do 14.00 do Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Wilkołazie.

WIECEJ INFORMACJI


MARZEC 2018 X Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej "O Róg Zbramira"
"IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Kraków – Niepołomice 2018
KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 21 kwietnia odbył się X Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej "O Róg Zbramira" oraz "IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek" Kraków – Niepołomice 2018, organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie oraz Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie

WIECEJ INFORMACJI


MARZEC 2018 NIGDY NIE ZAGAŚNIE PODNOSI SWÓJ WARSZTAT KULTURA ŁOWIECKA

W dniach 15 – 18 marca 2018 roku członkowie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Zarządzie Okręgowym w Lublinie pod zawołaniem "Nigdy Nie Zagaśnie" brali udział w warsztatach dla wykonawców sygnałów łowieckich i muzyki myśliwskiej. Przez cztery dni sygnaliści podnosili swój warsztat pod czujnym okiem wybitnych osobowości muzyki myśliwskiej w Polsce, takich jak Krzysztof Kadlec, Michał Wojtyła, Robert Olejarz i innych.

WIECEJ INFORMACJI


LUTY 2018 Minister środowiska: Harwestery nie wrócą do puszczy KULTURA ŁOWIECKA

- Pod koniec trzeciej kadencji rządów PiS Polacy nie będą już musieli nosić masek przeciwsmogowych. Poprawimy jakość powietrza w Polsce – przekonuje Henryk Kowalczyk, szef resortu środowiska.

WIECEJ INFORMACJI


LUTY 2018 Polowanie na myśliwych KULTURA ŁOWIECKA

Przez wieki polowania były traktowane jako męska rozrywka, substytut walki z wrogiem, pozwalający wykazać się odwagą i sprawnością w posługiwaniu orężem również w czasach pokoju ...

WIECEJ INFORMACJI
facebook