POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA 2019


listopad 2019 MSZA ŚWIĘTA W DNIU ŚW. HUBERTA , W KAPLICY MATKI BOŻEJ NA JASNEJ GÓRZE. KULTURA ŁOWIECKA

Święto myśliwych okręgu lubelskiego miało szczególną oprawę podczas Mszy Świętej celebrowanej przez kapelana myśliwych Okręgu Lubelskiego ks. kan. Waldemara Stawinogę w dniu 03.11.2019 na Jasnej Górze. Oprawa muzyczna wykonana przez zespół sygnalistów myśliwskich pod zawołaniem „Nigdy nie zagaśnie…” z Lublina , poczty kół łowieckich nr 155 „Sokół” w Stawach, nr 33 „Lis” w Lubartowie nr 7 „Kniei” w Lublinie oraz myśliwi w galowych, zielonych mundurach, nadali szczególny charakter tej uroczystości.

WIECEJ INFORMACJI


październik 2019 Hubertus 2019 KULTURA ŁOWIECKA

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Lublinie, Koło Łowieckie nr. 90 "Darz Bór" oraz Stajnia Drwal zapraszają na Hubertusa 2019 - 12 października 2019 roku od godziny 12:00 ul. Abramowicka 57.

WIECEJ INFORMACJI


październik 2019 Hubertus ogólnopolski KULTURA ŁOWIECKA

W imieniu Zarządu Okręgowego w Lublinie Polskiego Związku Łowieckiego zapraszamy do Zamościa, który w dniach 4-6 października 2019 roku będzie "stolicą łowiectwa" oraz miejscem obchodów Hubertusa Ogólnopolskiego.

WIECEJ INFORMACJI


wrzesień 2019 BIAŁA NIEDZIELA W STRZYŻEWICACH - RECHCIE KULTURA ŁOWIECKA

W imieniu Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym w Lublinie Polskiego Związku Łowieckiego zapraszamy na Akcję Honorowego Krwiodawstwa w Gminie Strzyżewice oraz "Białą Niedzielę" w trakcie której będzie można uzyskać poradę medyczną w zakresie ortopedii, kardiologii, ginekologii, pediatrii, dietetyki, fizjoterapii, medycyny rodzinnej, oraz bezpłatne porady prawne.

WIECEJ INFORMACJI


wrzesień 2019 VII Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej KULTURA ŁOWIECKA
Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Lubelskich Dniach Kultury Łowieckiej, które odbędą się 7 września 2019 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Patronatem Honorowym uroczystości objęli: Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, Łowczy Krajowy Albert Kołodziejski oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

WIECEJ INFORMACJI


CZERWIEC 2019 Konkurs o Róg Wojskiego. KULTURA ŁOWIECKA

W dniach 6-9 czerwca 2019 roku Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Lisie Echo" z Koła Łowieckiego 33 Lis z Lubartowa reprezentował Lubelszczyznę w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Goraj-Zamek 2019, w tym w Mistrzostwach Polski w Sygnalistyce Myśliwskiej - konkursie o "Róg Wojskiego". Zespół wystąpił w następującym składzie:  Sławomir Dudziak, Grzegorz Siwek, Hubert Wójtowicz, Jakub Podleśny, Andrzej Skrzypiec, Paweł Skrzypiec i Mirosław Lisek

WIECEJ INFORMACJI


MAJ 2019 Hubertus Ogólnopolski 2019 w Zamościu. Zapraszamy! KULTURA ŁOWIECKA

Już dziś, z wielką przyjemnością, chcemy zaprosić do Zamościa, który w dniach 4-6 października 2019 roku będzie "stolicą łowiectwa" oraz miejscem obchodów Hubertusa Ogólnopolskiego.

WIECEJ INFORMACJI


MAJ 2019 Łowczy Krajowy: zmieniamy się dla Was. "Łowiec Polski" w nowej, niższej cenie KULTURA ŁOWIECKA

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, wielu z nas, ja także, nie wyobraża sobie łowiectwa bez możliwości regularnego czytania "Łowca Polskiego". Dla wielu z nas „Łowiec” zawsze był, jest i pozostanie punktem odniesienia, doskonałym przykładem długiej i bogatej tradycji i kultury polskiego łowiectwa.

WIECEJ INFORMACJI


2019 BIAŁE NIEDZIELE – Abramów, Sosnówka KULTURA ŁOWIECKA
Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie, Koło Łowieckie Nr 57 "Debra" z Sielc i Koło Łowieckie Nr 33 "Lis" z Lubartowa, przy współpracy z Urzędem Gminy w Abramowie, zorganizowali Białą Niedzielę. Identyczną akcję  przeprowadził Klub HDK myśliwych wspólnie z Kołem Łowieckim Nr 83 "Lis" w Lublinie, w dniu 5 maja 2019 roku w Sosnówce koło Parczewa, przy współpracy z tamtejszym Urzędem Gminy.

WIECEJ INFORMACJI


2019 XXIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej – Goraj-Zamek 2019 KULTURA ŁOWIECKA

Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza XXIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 roku w Goraju-Zamku, Lubaszu i Czarnkowie. Jego organizatorami są Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Gmina Czarnków, Miasto Czarnków, Gmina Lubasz, Miasto i Gmina Wieleń oraz Miasto i Gmina Trzcianka, a także liczne kluby i stowarzyszenia.

WIECEJ INFORMACJI


MARZEC 2019 XVI Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji odwołane. KULTURA ŁOWIECKA

Dobro łowiectwa, myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego, oraz transparentność, otwartość i wysoka jakość w działaniu – to główne założenia, z jakimi stanowisko Łowczego Krajowego obejmował Albert Kołodziejski. Dlatego – mając to na uwadze – po dokładnej i merytorycznej analizie, Łowczy Krajowy podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na koniec marca XVI Międzynarodowych Targów Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji „Hubertus Expo 2019”.

WIECEJ INFORMACJI


MARZEC 2019 Czerwonokrzyska Gwiazdka - Myśliwska Paczka KULTURA ŁOWIECKA

Już 26 lat myśliwi naszego Okręgu pomagają ludziom potrzebującym. Do tej pory robiliśmy to przyłączając się do akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W minionym roku niestety zmienił się regulamin wspomnianej Akcji i po przeanalizowaniu jego zapisów, a także biorąc pod uwagę fakt nie dostrzegania przez organizatorów Akcji roli w niej myśliwych postanowiliśmy się usamodzielnić.

WIECEJ INFORMACJI


MARZEC 2019 XVI Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. KULTURA ŁOWIECKA

Tradycja i nowoczesność, kultura i rekreacja – przed nami XVI Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. W tym roku spotykamy się w dniach 29-31 marca, w warszawskim Centrum Targowo-Konferencyjnym Global EXPO przy ul. Modlińskiej 6d.

WIECEJ INFORMACJI
facebook