POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA


MARZEC 2019 XVI Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. KULTURA ŁOWIECKA

Targi „Hubertus Expo 2019” odwołane

Dobro łowiectwa, myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego, oraz transparentność, otwartość i wysoka jakość w działaniu – to główne założenia, z jakimi stanowisko Łowczego Krajowego obejmował Albert Kołodziejski. Dlatego – mając to na uwadze – po dokładnej i merytorycznej analizie, Łowczy Krajowy podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na koniec marca XVI Międzynarodowych Targów Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji „Hubertus Expo 2019”. Głównym powodem takiej decyzji było bardzo małe zainteresowanie ze strony potencjalnych wystawców. Do chwili obecnej formalnie, poprzez dokonanie opłaty za powierzchnię wystawienniczą, swój udział potwierdziło 17 podmiotów (wpłaty zaksięgowane na koncie).

Decyzja zapadła w oparciu o szeroko zakrojoną analizę stanu przygotowań targów pod kątem formalnym, organizacyjnym i finansowym. Sprawdzono także zgodność założeń programowych targów z celami działalności statutowej Polskiego Związku Łowieckiego. Łowczy Krajowy, zaraz po objęciu stanowiska (5 marca br.), zlecił przygotowanie szczegółowego raportu na temat realizacji imprezy. Uzyskane informacje poskutkowały podjęciem decyzji o odwołaniu targów w przygotowywanej formule.

Wśród głównych powodów takiej decyzji znalazło się bardzo małe zainteresowanie ze strony potencjalnych wystawców oraz brak możliwości zapewnienia atrakcyjnej oferty wystawienniczej dla wszystkich odwiedzających. Oferty zgodnej z działalnością statutową Polskiego Związku Łowieckiego i z celami, które postawił przed sobą nowy Łowczy Krajowy.

Błędy organizacyjne i formalne, oraz nieprecyzyjne dopasowanie wydarzenia do właściwych grup docelowych mogły – w ocenie nowych władz Polskiego Związku Łowieckiego – skutkować poważnymi stratami wizerunkowymi i merytorycznymi zarówno dla PZŁ, jak i dla łowiectwa. Łowczy Krajowy – biorąc pełną odpowiedzialność za losy polskiego łowiectwa – nie mógł pozwolić na takie ryzyko.

Zdając sobie sprawę z wagi podjętych kroków, pragniemy zapewnić, że każda kolejna decyzja, którą podejmie Łowczy Krajowy będzie poparta szczegółowymi analizami, a jej najważniejszym wyznacznikiem będzie dobro Polskiego Związku Łowieckiego, ponad 127 tysięcy myśliwych i polskiego łowiectwa.

Wszystkich, którzy zamierzali odwiedzić tegoroczne targi „Hubertus Expo” – zarówno w roli wystawców, jak i gości – przepraszamy. Zapewniamy, że wkrótce Polski Związek Łowiecki zorganizuje targi, z których dumni będą wszyscy myśliwi.

W najbliższych dniach przedstawimy szczegółowe informacje dotyczące kwestii formalnych. Postaramy się, aby te formalności były jak najmniej kłopotliwe dla wszystkich Państwa.

Z myśliwskim pozdrowieniem, Darz Bór.https://www.pzlow.pl/index.php/aktualnosci/628-targi-hubertus-expo-2019-odwolane
Tradycja i nowoczesność, kultura i rekreacja – przed nami XVI Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. W tym roku spotykamy się w dniach 29-31 marca, w warszawskim Centrum Targowo-Konferencyjnym Global EXPO przy ul. Modlińskiej 6d.

Łowiectwo to dziedzictwo narodowe. To pasja setek tysięcy ludzi, ale też odpowiedzialność za przyrodę.

Targi to doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się, czym jest kultura i tradycja łowiecka Dotknąć, zobaczyć i dzięki temu wyrobić sobie własne zdanie. To nie tylko dziesiątki wystawców z Polski i z Europy, ale też edukacja, konkursy, koncerty i pokazy. To tak uwielbiana i doceniana na całym świecie kuchnia myśliwska. To kunszt najlepszych specjalistów w wabieniu zwierzyny, to wreszcie pokazy sokolnicze i kynologiczne, oraz – po raz pierwszy w historii targów – Plebiscyt Roku Łowieckiego.

Dla najmłodszych, ale też tych nieco starszych, przygotowano konkursy, zabawy edukacyjne, czy pokazy ratownictwa medycznego. 


Organizatorem targów jest Polski Związek Łowiecki, a partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe.
Patronat honorowy nad imprezą objął Minister Środowiska.


Zapraszamy już 29 marca. Szczegóły na stronie: www.hubertusexpo.pl
facebook