2019-004_program Polski Związek Łowiecki ORŁ i ZO w Lublinie

POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKAlistopad 2019 MSZA ŚWIĘTA W DNIU ŚW. HUBERTA , W KAPLICY MATKI BOŻEJ NA JASNEJ GÓRZE. KULTURA ŁOWIECKA

Święto myśliwych okręgu lubelskiego miało szczególną oprawę podczas Mszy Świętej celebrowanej przez kapelana myśliwych Okręgu Lubelskiego ks. kan. Waldemara Stawinogę w dniu 03.11.2019 na Jasnej Górze. Oprawa muzyczna wykonana przez zespół sygnalistów myśliwskich pod zawołaniem „Nigdy nie zagaśnie…” z Lublina , poczty kół łowieckich nr 155 „Sokół” w Stawach, nr 33 „Lis” w Lubartowie nr 7 „Kniei” w Lublinie oraz myśliwi w galowych, zielonych mundurach, nadali szczególny charakter tej uroczystości.

Przybyłą brać łowiecką bardzo serdecznie przywitał I podprzeor Sanktuarium Jasnogórskiego ojciec Mieczysław Polak podkreślając ważną rolę myśliwych w działaniach na rzecz środowiska naturalnego oraz przywiązaniu do tradycji narodowych i chrześcijańskich.Była to już III Pielgrzymka Myśliwych Okręgu Lubelskiego na Jasną Górę, gdzie dzięki przychylności ojców Paulinów mamy możliwość wspólnie z myśliwymi z całego kraju uczcić dzień naszego patrona Św. Huberta, w tym ważnym dla nas miejscu.

Niosąc Święty Krzyż na naszych łowieckich sztandarach odwołujemy się do tradycji naszych przodków, którzy od wielu pokoleń pielgrzymowali w to święte miejsce szukając łaski i ukojenia w obliczu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz wsparcia naszego patrona w codziennym myśliwskim , jak również prywatnym życiu.

Tomasz Hubert Marcinkowski
facebook