POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KULTURA ŁOWIECKA


"NIGDY NIE ZAGAŚNIE" - SYGNALIŚCI NASZEGO OKRĘGU


Sygnały łowieckie grane na rogu lub sygnałówce mają wielowiekową tradycję w zakresie porozumiewania się w trakcie polowania myśliwych, ale są również nieodłącznym elementem ceremoniałów myśliwskich.

Dla kontynuowania tych tradycji, na początku lat osiemdziesiątych koledzy; K. Cichowski, A. Tyrawski, W. Kopron, H. Wójcicki, W. Pózia i S. Soborski junior, z pomocą kapelmistrza orkiestry policyjnej Pana Jabłońskiego, zainicjowali kursy dla sygnalistów oraz podjęli próbę tworzenie zespołu.Propagowanie muzyki myśliwskiej, prowadzenie kursów sygnalistów wywołało zainteresowanie myśliwych w wyniku którego zawiązała się - w tym czasie jeszcze nieliczna - grupa myśliwych, która w zorganizowany sposób postanowiła kontynuować swoje muzyczno-łowieckie hobby. Grupa ta była zalążkiem dla do powstałego przy przy ZO PZŁ w 2001 roku reprezentacyjnego zespołu sygnalistów pod zawołaniem "NIGDY NIE ZAGAŚNIE", który liczył 12 członków.

Przez lata zespół opuścili - ze względu na inne czynności związane z łowiectwem - kol. Karol Cichowski - obecnie członek kapituły odznaczeń PZŁ w Warszawie, kol. Henryk Chwaliński - członek naczelnej komisji rewizyjnej PZŁ, kol. Witold Kopron - członek NRŁ i inni.

Niektórzy z kolegów odeszli z powodu obowiązków zawodowych które nie pozwalały na większe zaangażowanie w życie zespołu, i tak przez lata zmieniał on swój skład osobowy, by w obecnej chwili składać się z Kolegów:

/ klikając na zdjęcia członków zespołu uzyskamy ich powiększenia /

Dyonizy Sadurski
kierownik zespołu, członek Koła Łowieckiego nr 91 Azotrop w Puławach, jeden z założycieli zespołu, z wykształcenia inż. rolnictwa, absolwent UP w Lublinie, miłośnik sygnalistki i łowiectwa, szczęśliwy mąż i ojciec. Zaraził łowiecką pasją swojego syna, który kontynuuje rodzinną tradycję. Jest członkiem komisji kultury, tradycji i etyki łowieckiej przy ORŁ w Lublinie.
Krzysztof Kosik
członek Koła Łowieckiego nr 47 Bekas w Opolu Lubelskim, z wykształcenia pedagog, z zamiłowania sygnalista, myśliwy i kynolog a prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec i dziadek.
Hubert Giza
członek Koła Łowieckiego nr 47 Bekas w Opolu Lubelskim, z wykształcenia leśnik, a z zamiłowania sygnalista i myśliwy.
Jacek Śmich
członek Koła Łowieckiego nr 91 Azotrop w Puławach, z wykształcenia leśnik, a z zamiłowania myśliwy i sygnalista.
Michał Bartnik
od młodych lat pasjonat kultury i tradycji łowieckich, trzecie pokolenie w Lubelskim Towarzystwie Myśliwskim Kole Łowieckim nr 9 w Lublinie. Swoją pasją zaraził już niejedną osobą, miedzy innymi swoją żonę, z którą wspólnie kontynuują i rozwijają tradycję łowieckie. Jego pasją jest kynologia łowiecka oraz muzyka myśliwska. Swoją przygodę z sygnalistką zapoczątkował w roku 2017.
Ludomir Minicki
członek zespołu od początku jego istnienia. Zaczynał grać w zespole nie będąc jeszcze członkiem PZŁ, z wykształcenia pedagog, a zawodowo funkcjonariusz SW. Z zamiłowania sygnalista, myśliwy i sympatyk kynologii. Członek okręgowych komisji problemowych aktywnie działający w ramach tradycji i zwyczajów łowieckich. W zespole pełniący rolę rzecznika.
Michał Kowalik
najmłodszy członek Zespołu Sygnalistów Myśliwskich pod zawołaniem „Nigdy Nie Zagaśnie”. Kolega Michał ma 17 lat, uczęszcza do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lublinie. Przygodę z sygnalistyką myśliwską rozpoczął blisko przed rokiem, a od pół roku jest członkiem zespołu. Pasją do łowiectwa, tradycji i zwyczajów łowieckich zaraził go jego ojciec Waldemar Kowalik, polujący w Kole Łowieckim nr 38 Bór w Niemcach. Pomimo krótkiego stażu w zespole, wniósł do zespołu powiew młodości i zastrzyk pozytywnej energii.

Zespół w obecnym składzie intensywnie pracuje i udziela się w czasie organizacji wszelkich jubileuszy Kół Łowieckich nie tylko naszego okręgu. W ostatnim okresie brał udział w konkursach sygnałów i muzyki myśliwskiej, odnotowując sukces na VII Śląskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – Koszęcin 2017, zajmując pierwszą lokatę w klasie A, czyli mistrzowskiej.Obecnie zespół systematycznie spotyka się na próbach i przygotowuje się do nowego sezonu, w którym zamierza wziąć udział w kolejnych przeglądach zespołów sygnalistów myśliwskich. Zespół w ramach swojej działalności uświetnia również uroczyste polowania organizowane w kołach łowieckich

Jednocześnie zachęca do współpracy Kolegów, jak i Koleżanki zainteresowane grą na rogu myśliwskim. .

Osoby zainteresowane współpracą z zespołem, bądź zaproszeniem zespołu
proszone są o kontakt z kol. Dionizym Sadurskim – 661 601 026, lub z kol. Ludomirem Minickim – 600 167 288.


ZDJĘCIA ARCHIWALNE


ZObacz także: sygnały łowieckie na polowaniu zbiorowymNOWOŚCI W ZESPOLE "NIGDY NIE ZAGAŚNIE"SIERPIEŃ 2018 „Nigdy Nie Zagaśnie” na XVI Mazowieckim Konkursie Sygnalistów I Muzyki Myśliwskiej Radzymin 2018 KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 5 sierpnia 2018 roku Zespół Sygnalistów Myśliwskich pod zawołaniem „Nigdy Nie Zagaśnie” przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie wziął udział w XVI Mazowieckim Konkursie Sygnalistów I Muzyki Myśliwskiej Radzymin 2018.

WIECEJ INFORMACJI


MAJ 2018 „Nigdy Nie Zagaśnie” - drugie w swojej klasie. KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 26 maja 2018 roku, Zespół Sygnalistów Myśliwskich pod zawołaniem „Nigdy Nie Zagaśnie” przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie, wziął udział w XVIII Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Biłgoraju.

WIECEJ INFORMACJI


KWIECIEŃ 2018 X Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej "O Róg Zbramira"
"IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Kraków – Niepołomice 2018
KULTURA ŁOWIECKA

W dniu 21 kwietnia odbył się X Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej "O Róg Zbramira" oraz "IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek" Kraków – Niepołomice 2018, organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie oraz Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie

WIECEJ INFORMACJI


MARZEC 2018 NIGDY NIE ZAGAŚNIE PODNOSI SWÓJ WARSZTAT KULTURA ŁOWIECKA

W dniach 15 – 18 marca 2018 roku członkowie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Zarządzie Okręgowym w Lublinie pod zawołaniem "Nigdy Nie Zagaśnie" brali udział w warsztatach dla wykonawców sygnałów łowieckich i muzyki myśliwskiej. Przez cztery dni sygnaliści podnosili swój warsztat pod czujnym okiem wybitnych osobowości muzyki myśliwskiej w Polsce, takich jak Krzysztof Kadlec, Michał Wojtyła, Robert Olejarz i innych.

WIECEJ INFORMACJI


21-22 PAŹDZIERNIKA 2017 Sygnaliści "Nigdy nie zagaśnie" na międzynarodowym konkursie wyżłów w Nałęczowie KULTURA ŁOWIECKA

W dniach 21 i 22 października 2017 roku członkowie zespołu sygnalistów myśliwskich pod zawołaniem "Nigdy nie zagaśnie" swoją muzyką uatrakcyjnili odbywający się międzynarodowy konkurs wyżłów w Nałęczowie. Sygnały rozbrzmiały na zbiórce menerów którzy stawili się wraz ze swoimi psami przed UM w Nałęczowie w celu udziału w konkursie.

WIECEJ INFORMACJIfacebook