POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE




KYNOLOGIA W OKRĘGU LUBELSKIM PZŁ


NAŁĘCZÓW 2-3 PAŹDZIERNIKA 2004r 53 KRAJOWY KONKURS WYŻŁÓW i 33 PSÓW MYŚLIWSKICH MAŁYCH RAS KYNOLOGIA

2-3 października 2004 w Nałęczowie przeprowadzony został 53 Krajowy Konkurs Wyżłów i 33 Konkurs Psów Myśliwskich Małych Ras.



Pracę psów oceniała Komisja Sędzowska w składzie :

Sędzia główny konkursów : Andrzej Brabletz z Gryszczyna
Duże pole - sędziowie : Wojciech Burski z Poddębicy, Jerzy Okoński z Płocka, Aleksander Kulesa z Litwy.
Małe pole - sędziowie : Zdzisław Borowiec z Bochni, Zbigniew Skrzek z Piotrkowa Trybunalskiego, Giergij Jefrimow z Litwy
Woda - sędziowie : Halina Kuczyńska z Warszawy i Jerzy Kozak z Lublina
Las - sędziowie : Włodzimierz Pyryt z Lublina, Andrzej Braletz z Gryszczyna


powiekszenie powiekszenie

Pan Andrzej Braletz i Sędziowie




Konkursy przeprowadzone zostały przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, w obwodzie nr 183 Koła Łowieckiego nr 91 "Azotrop" w Puławach, w terenie urozmaiconym krajobrazowo oraz zasobnym w zwierzynę.



W grupie wyżłów do konkursu zgłoszono 25 psów; 3 w klasie wszechstronnej i 13 w klasie wielostronnej.

W grupie płochaczy: 4 psy zgłoszono w klasie A natomiast 3 psy w klasie B.

W grupie gończych po jednym psie zgłoszono do klasy A i B.

Ogółem do konkursów zgłoszono 25 psów, z tym, że jednego wycofano z klasy A - płochacze.

Otwarcia Konkursów dokonał Łowczy okręgowy Karol Cichowski

Puchary dla zwycięzców i uczestników konkursów ufundowali Pan Marian Żaba Starosta Puławski, wytrawny myśliwy i znawca przyrody, za zajęcie pierwszego miejsca w Konkursie wyżłów w klasie wszechstronnej i wielostronnej i Firma EUKANUBA za zajęcie pierwszego miejsca w Konkursie Wyżłów w klasie wszechstronnej i dla pozostałych laureatów konkursów


powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie


Ogłoszenia oceny pracy psów na zakończenie konkursów dokonał Sędzia główny Andrzej Brabletz





W klasie wyżłów wszechstronnych
dyplom I stopnia i pierwszą lokatę uzyskał "BORYS" z Anielskiego Stawu
wyżeł szorstkowłosy ur. 29.03.1998 r - właściciel Bogdan Kozyra z Lublina.

powiekszenie

W klasie wyżłów wielostronnych
dyplom I stopnia i pierwszą lokatę uzyskała "MINI" z Pogwizdowskiego Widoku
spaniel bretoński ur. 26.06.1999 r - właściciel Józef Kałucki z Dębicy.

powiekszenie

W grupie płochaczy dyplom I stopnia i pierwszą lokatę uzyskały:
- w klasie "A" - "ASTRA" Kołomińskie Wrzosowiska wachtelhund ur. 26.04.2000 r
- w klasie "B" - "QUICK" Aus Hartha wachtelhund ur. 26.11.2002 r
których właścicielem jest Wojciech Wdowiak z Łodzi.

powiekszenie

W grupie gończych dyplom pierwszego stopnia przyznano:
- w klasie "A" "AREADES" z Grodu nad Mleczną jamnikowi szorstkowłosemu ur. 16.04.1997 r
- w klasie "B" "UPGRADE" Hycon jamnikowi szorstkowłosemu ur. 01.10.2001 r
których właścicielem jest Marian Woźniak z Lublina.

powiekszenie

Zestawienie wyników


Lokata Nazwa psa Rasa Suma pkt. Dyplom/stopień/ Właściciel psa
WYŻŁY WSZECHSTRONNE
1 BORYS wyżeł czeski szorstkowłosy 400 I Bogdan Kozyra Lublin
2 NORBI wyżeł niemiecki krótkowłosy 363 I Piotr Szafrański Warszawa
3 MAKS wyżeł niemiecki szorstkowłosy 332 II JevgienijCirkin Litwa
WYŻŁY WIELOSTRONNE
1 MINI spaniel bretoński 256 I Józef Kałucki Dębica
2 ZBIR wyżeł niemiecki krótkowłosy 250 I Henryk Kubiak Śmigiel
3 BRITA wyżeł niemiecki krótkowłosy 247 I Koło Łowieckie "Darz Bór" Świrczów
4 ATOS wyżeł weimarski 245 I Wojciech Tarnowski Tarnów
5 CENT wyżeł weimarski krótkowłosy 241 I Mirosław Strycharczyk Łódź
6 GROM wyżeł niemiecki krótkowłosy 230 I Łukasz Szczepański Łódź
7 AVA wyżeł czeski szorstkowłosy 252 III Radosław Rola Chodel
8 CEDRA wyżeł niemiecki krótkowłosy 217 III Radosław Urban Jezierzyce
9 SOWA wyżeł czeski szorstkowłowsy 197 III Tadeusz Pruszkowski Belsk D.
10 DROP wyżeł czeski szorstkowłosy 180 III Wojciech Słotwiński Lublin
11 SROKA wyżeł czeski szorstkowłosy 181 Tadeusz Pruszkowski Belsk D.
12 SENI wyżeł czeski szorstkowłosy 160 Tadeusz Pruszkowski Belsk D.
13 ARPA wyżeł weimarski krótkowłosy 118 Daria Poznańska Radom
PŁOCHACZE KLASA "A"
1 QUICK wachtelhund 186 I Wojciech Wdowiak Łódź
2 TARA wachtelhund 182 II Janusz Kononiuk Warszawa
3 DINA wachtelhund 16 II Wojciech Wdowiak Łódź
PŁOCHACZE KLASA"B"
1 ASTRA wachtelhund 238 I Wojciech Wdowiak Łódź
2 GAWER wachtelhund 214 II WojciechKononow Biała Podlaska
3 TENOR wachtelhund 201 III Janusz Kononiuk Warszawa
GOŃCZE KLASA "A"
1 ARCEADES jamnik szorstkowłosy 192 I Marian Woźniak Lublin
GOŃCZE KLASA "B"
1 VPGRADE Jamnik szorstkowłosy 235 I Marian Woźniak Lublin



Organizatorem konkursów był Zarząd Okręgowy w Lublinie PZŁ przy udziale Komisji Kynologicznej Rady Okręgowej w Lublinie PZŁ oraz Zarządu Koła Łowieckiego nr 91 "AZOTROP" w Puławach.




facebook