POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KYNOLOGIA W OKRĘGU LUBELSKIM PZŁ


Wierzchowiska 2009r. Regionalne Konkursy i Próby Pracy Dzikarzy i Norowców KYNOLOGIA

W dniu 2 maja 2009 roku, w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Polskiego Związku Łowieckiego w Wierzchowiskach odbyły się Regionalne Próby i Konkursy Dzikarzy, zaś w dniu następnym Regionalne Próby i Konkursy Norowców.


DZIKARZE


Do konkursu dzikarzy łącznie zgłoszono 27 psów, wśród których najliczniejszą grupę stanowiły jamniki.


W związku z tak dużą liczbą zgłoszonych psów, rywalizacja trwała niemal cały dzień.

Ostatecznie najlepszym okazała się RABA z Beskidzkiego Matecznika uzyskując 160 pkt i dyplom I°. Właścicielem Raby jest Lubelski myśliwy – kynolog, Tomasz Marcinkowski.

Drugie miejsce z wynikiem 156 pkt i dyplomem I°, zajął AMOR z Elklandu, którego właściciel Kol. Mariusz Wójcik przyjechał na konkurs aż z Ząbek.

Na trzeciej lokacie z wynikiem 140 pkt i dyplomem I°, uplasował się RYM Kłusująca Sfora, którego właścicielem jest Kol. Wojciech Słowiński z Lublina.


Łącznie podczas konkursu 11 psów uzyskało dyplom I°, 5 psów dyplom II° i 1 pies dyplom III°, zaś pozostałe nie ukończyły konkursu.

Przedstawione wyniki mogą świadczyć, że konkurs stał na wysokim poziomie, a same psy były bardzo dobrze do niego przygotowane, co również stwierdził w słowie podsumowującym Sędzia Główny, którym był Kol. Piotr Zając.NOROWCE


W dniu 3 maja 2009 roku, w konkursie rywalizowały norowce.

Łącznie do konkursu zgłoszono 10 psów, wśród których 5 rywalizowało w grupie jamników oraz 5 w grupie terierów.


W grupie jamników

najlepszym, zdobywając maksymalną liczbę punktów – 100 pkt i dyplom I°, okazał się jamnik szorstkowłosy standardowy - ALI z Radomskich Glinic, którego właściciel Kol. Andrzej Wiśniewski, przyjechał na konkurs z Radomia.

Na drugiej lokacie również z maksymalną liczbą punktów (100 pkt) i dyplomem I°, uplasował się BOHUN z Radomskich Glinic, tego samego właściciela.

Trzecią lokatę z 77 punktami i dyplomem II° zajęła BEZA z Radomskich Glinic, której właścicielem jest Kol. Norbert Pękacki z Promna.

W rywalizacji terierów

najlepszym , z wynikiem 100 punktów i dyplomem I°, okazała się ADA Przyjaciel Łowów, której właścicielem jest Kol. Piotr Stoka.

Na drugim miejscu z wynikiem 99 pkt i również dyplomem I°, uplasowała się ADA Koniczówka, której właścicielem jest Kol. Wiesław Barszcz z miejscowości Jaślany.

Trzecie miejsce z wynikiem 94 pkt i również dyplomem I°, zajął pies tego samego hodowcy - ROCY Wilczy Pazur.


W grupie terierów wszystkie startujące psy uzyskały dyplom I°.

Według opinii Sędziego Głównego konkursu którym był Kol. Zbigniew Didoch, rywalizacja norowców podobnie jak i dzikarzy stała na bardzo wysokim poziomie.
Dodatkowo Sędzia Główny wskazał na bardzo dobre przygotowanie konkursów pod względem organizacyjnym. co przy tak dużej ilości psów w konkursie dzikarzy pozwoliło na sprawne i bezproblemowe ich przeprowadzenie.Marian Flis


Sponsorzy konkursu:
Sklep Myśliwski „Aleksander”,
Wschodnie Centrum Łowieckie,
Hodowla Niemieckiego Teriera Myśliwskiego „Dziczy Pokot”,
Pol-Mak – Wytwórnia makaronu,
Piekarnia „Pęzioł”,
MTC sp. z o.o. Hurtownia Alkoholi,
Konsorcjum Handlowe GHL,
Farutex sp. z o.o.,
Zakłady Przetwórstwa Mięsnego – „Ryjek”,
Coca- cola,
Rejs catering,
Restauracja „Karczma Nałęczowska”,
Elgor – Hurtownia Alkoholi,
Publimar – Centrum dystrybucji mięs i wędlin,
Radosław Rola.facebook