POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KYNOLOGIA W OKRĘGU LUBELSKIM PZŁ


OHZ Wierzchowiska 10-05-2014r Regionalne Próby i Konkursy Pracy Psów Dzikarzy i norowców KYNOLOGIA

Jak co roku na początku maja odbyły się na terenie OHZ w Wierzchowiskach Regionalne Próby i Konkursy Pracy Psów Dzikarzy.

Pracę psów oceniała komisja sędziowska w składzie:

sędzia główny - Piotr Zając oraz sędziowie: Zbigniew Didoch, Konrad Mąkosa i Marek Miśtal.


W bieżącym roku do Prób Pracy zgłosiło się tylko 3 młode psy, które po sprawdzeniu reakcji na strzał i ocenie z posłuszeństwa przystąpiły do pracy w zagrodzie dziczej. Pozytywnie ten sprawdzian zaliczyły tylko dwa psy.

Zwycięzcą z dyplomem II° za uzyskanie 82 pkt. został gończy polski WARTA Cnotliwy Nos właściciel Wojciech Godlewski z Lublina.
Drugie miejsce, dyplom III°  68 pkt. zajął jamnik szorstkowłosy standardowy właściciel Maciej Kotuła z Kraśnika.
Bez dyplomu ukończył próby płochacz niemiecki HARFA od Walczaka wł. Radosław Rola z Lublina.


W konkursie starowało 16 psów. Dyplom I° zdobyło 7 psów, dyplom II° -4, dyplom III°-1.

Po konkurencjach posłuszeństwa, pracy na zagrodzie i pracy na ścieżce tropowej

Zwycięzcą konkursu okazała się suka rasy łajka zachodniosyberyjska ERIS z Bukowego Wzgórza, która uzyskała 138 pkt. na 140 możliwych i dyplom I°, właściciel Kamil Cichoń z Radomia.
Drugie miejsce i również dyplom I°, (136 pkt.), wywalczył gończy polski BUCHTA Sfora Telesfora, właściciel Choiński Karol z Białegostoku.
Trzecie miejsce oraz dyplom I°, (134 pkt.), zajął gończy polski IDOL Smagorzewska Zagroda, właściciel Plotka Arkadiusz z Siemiatycz.Regionalne Próby i Konkursy Pracy Psów Norowców


Pracę psów oceniała komisja sędziowska w składzie:

sędzia główny - Konrad Mąkosa oraz sędziowie: Zbigniew Didoch, Marek Miśtal i Piotr Zając.


W próbach pracy psów norowców w klasie jamników startowało 2 psy.

Zwycięzcą okazał się jamnik szorstkowłosy standardowy SALVE Senator Minor właściciel Tomasz Wdowski z Radomia, który za zdobycie maksymalnej ilości 100 punktów wywalczył dyplom I°.
Drugie miejsce, dyplom I°, (90 pkt.) zdobył jamnik szorstkowłosy standardowy DAVID GILMOUR Credo, właściciel Mirosław Olejnik z Lublina.


W próbach w klasie terierów wystartował tylko jeden pies,

Niemiecki terier myśliwski EFIR Wróć do mnie, właściciel Tomasz Wdowski z Radomia, który za zdobycie maksymalnej ilości 100 punktów wywalczył dyplom I°.


W konkursie pracy psów norowców w klasie jamników

pierwsze miejsce zajął jamnik szorstkowłosy standardowy SALVE Senator Minor, właściciel Tomasz Wdowski z Radomia, który za zdobycie maksymalnej ilości 100 punktów wywalczył dyplom I°.
Drugie miejsce, dyplom III°, (61 pkt.) zdobył jamnik szorstkowłosy standardowy COCOCHANEL Hycon, właściciel Mirosław Olejnik z Lublina.
Trzecie miejsce, dyplom III°, (56 pkt.) zdobył jamnik szorstkowłosy standardowy DAVID GILMOUR Credo, właściciel Mirosław Olejnik z Lublina.


W konkursie w klasie terierów wystartował tylko jeden pies,

Niemiecki terier myśliwski EFIR Wróć do mnie właściciel Tomasz Wdowski z Radomia, który za zdobycie maksymalnej ilości 100 punktów wywalczył dyplom I°.


Za najlepsze miejsca psy oraz ich menerzy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo wszystkie psy startujące w próbach i konkursach dzikarzy i norowców otrzymały nagrody ufundowane przez ZO PZŁ w Lublinie oraz sponsorów.Sponsorzy konkursu:
ZO PZŁ w Lublinie,
Pol-Mak - Grzegorz Polak,
Zakłady Mięsne Ryjek – Eugeniusz Woźniak,
Apimar – Marzanna Marcinkowska.

Organizatorzy:
Polski Związek Łowiecki
Okręgowa Rada Łowiecka i Zarząd Okręgowy w Lubliniefacebook