POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KYNOLOGIA W OKRĘGU LUBELSKIM PZŁ


Lublin – Ryki, 11-12 października 2014 MIĘDZYNARODOWY KONKURS PRACY WYŻŁÓW W KLASIE WIELOSTRONNEJ KYNOLOGIA

W dniach 11-12 października 2014 roku, przy przepięknej słonecznej pogodzie, na terenie obwodów łowieckich nr 136 i 137 dzierżawionych przez Koło Łowieckie nr 155 „Sokół” w Stawach, położonym w okolicach Ryk, odbyła się rywalizacja wyżłów w ramach Międzynarodowego Konkursu Pracy w Klasie Wielostronnej.Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Rycki Pan Stanisław Jagiełło
oraz Wójt Gminy Baranów Pan Robert Gagoś.
Patronat medialny nad konkursem objął Łowiec Polski.
Sędzią Głównym konkursu był Kolega Piotr Zając.


Po dwudniowych zmaganiach na dużym polu, małym polu oraz na wodzie w ramach rywalizacji

najlepsza okazała  się suka rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy ETI Wystrzałowa Stójka, którego właścicielem jest Pan Andrzej Matyjasik z Gdańska. W rywalizacji konkursowej uzyskała 249 punktów oraz dyplom I stopnia, jak również przyznano jej  wniosek na międzynarodowego championa pracy (CACIT).

drugie miejsce w tej rywalizacji wywalczył pies litewskiego hodowcy BOBAS Is Liepaloturasy wyżeł niemiecki szorstkowłosy, który uzyskał 247 punktów i również uhonorowany został dyplomem I stopnia.

na trzeciej lokacie z wynikiem 238 punktów uplasował się pies ukraińskiego hodowcy o imieniu VISENT rasy wyżeł niemiecki krótkowłosy, który również  zdobył dyplom I stopnia.Ogólnie na 17 startujących psów rywalizację ukończyło 11, z czego pięć uzyskało dyplomy I stopnia, dalszych 2 dyplomy II stopnia, zaś 4 dyplomy III stopnia.


Zwycięskie psy uhonorowane zostały wspomnianymi już dyplomami, pucharami, zaś ich menerzy nagrodami rzeczowymi, zaś wszystkie psy biorące udział w konkursie nagrodami w postaci karmy.SĘDZIOWIE

Bykowska Joanna (PL), Cirkina Tatiana (LT), Cirkin Jevgenij (LT), Didoch Zbigniew (PL), Fryc Krzysztof (PL), Mąkosa Konrad (PL), Miśtal Józef Marek (PL), Wójcik Tadeusz(PL), Zając Piotr (PL)

PATRONAT HONOROWY

Starosta Rycki
Wójt Gminy Baranów

PATRONAT MEDIALNY ŁOWIEC POLSKI

SPONSORZY KONKURSU

ZO PZŁ w Lublinie,
- Starosta Rycki,
- Wójt Gminy Baranów,
- Koło Łowieckie nr 155 "Sokół" w Stawach,
- Grzegorz Jędrej,
- Firma Elite Expeditions ze Zwierzyńca,
- Firma APIMAR - Marzanna Marcinkowska,
- Hodowla Gończego Polskiego z Krainy Łowów.


Poczęstunek potraw regionalnych przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Baranowa.facebook