POLSKI ZWIĄZEK ŁOWIECKI

ZARZĄD OKRĘGOWY W LUBLINIE
KYNOLOGIA W OKRĘGU LUBELSKIM PZŁ


25-26 kwietnia 2015 REGIONALNE PRÓBY I KONKURSY PRACY PSÓW DZIKARZY
REGIONALNE PRÓBY I KONKURSY PRACY PSÓW NOROWCÓW
KYNOLOGIA

W dniach 25-26 kwietnia 2015 roku, na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Polskiego Związku Łowieckiego w Wierzchowiskach odbyły się Regionalne Próby i Konkursy Psów Dzikarzy i Norowców. Sędzią głównym zarówno rywalizacji dzikarzy jak i norowców był Kol. Piotr Zając.Do konkursu dzikarzy łącznie zgłoszono 24 psy, zaś do prób 2 psy.

Po całodniowej rywalizacji w zagrodzie dziczej i w lesie, zwycięzcą konkursu okazała się GORAN Głuszczycowy Jar niemiecki terier myśliwski, który pracując jako oznajmiacz na ścieżce tropowej uzyskał łącznie 155 punktów oraz dyplom I°. Drugie miejsce z wynikiem również 155 punktów zajął gończy polski EKO, który również pracował jako oznajmiacz i uzyskał dyplom I°. Trzecie miejsce zajęła HARFA od Walczaka - płochacz niemiecki, która również pracowała jako oznajmiacz i uzyskała łącznie 152 punkty oraz dyplom I°.Łącznie dyplomy I° wywalczyło osiem psów. Cztery psy uzyskały dyplomy II° oraz cztery psy uzyskało dyplom III°.  Sześć psów nie uzyskało dyplomów ze względu na nie zaliczenie konkurencji.W próbach rywalizowało 2 psy.

Oba ukończyły konkurencję. Na pierwszym miejscu w próbach z wynikiem 98 punktów i dyplomem I stopnia, uplasował się DARZ BÓR z  Łyczyńskiego Brodu (gończy polski).

Druga lokatę z wynikiem 97 punktów i również dyplomem I stopnia zajął gończy słowacki – HORA z Lutomia. Całemu konkursowi dzikarzy przyglądali się reporterzy Panoramy Lubelskiej.


W konkursach norowców wystartowało tylko dwa psy.

Jeden w grupie jamników zaś drugi w grupie terierów. Jedyny startujący jamnik (szorstkowłosy) – SAMARA z Gniazda Fiesty siłą rzeczy uzyskała pierwszą lokatę, lecz ze względu na zakończenie pracy w 3 kotle przyznany mu został dyplom III°. Z kolei jedyny startujący terier (Jack Russell Terier) z wynikiem 89 punktów zajął pierwszą lokatę i uzyskał dyplom I°.Zwycięskie psy i ich menerzy uhonorowani zostali, dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi od organizatorów i sponsorów konkursów i prób.Sponsorzy konkursu:

ZO PZŁ w Lublinie,
Hodowla Jamników Szorstkowłosych z Wolskiego Boru – Maciej Kotułafacebook