ZAWODY STRZELECKIE "PUCHAR JESIENI"
24 września 2011 r. - Puławy

W sobotę 24 września 2011 roku, na puławskiej strzelnicy ZO PZŁ w Lublinie, odbyły się krajowe zawody w strzelectwie myśliwskim pod nazwą - „Puchar jesieni”.
Zawody rozgrywane były w pełnym sześcioboju strzeleckim, w klasyfikacji indywidualnej w klasie mistrzowskiej i powszechnej. Sędzią Głównym zawodów był Kol. Stanisław Gąsienica.

W zawodach uczestniczyło łącznie 55 zawodników. Z racji imprezy strzeleckiej o randze krajowej, honorowy patronat na zawodami objęli: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Puławy. Patronat medialny nad zawodami objął Łowiec Polski.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż podczas porannej zbiórki i odprawy zawodników, miał miejsce szczególny element związany z puławską strzelnicą. Otóż po rozpoczęciu zawodów odsłonięta została okolicznościowa tablica upamiętniająca Kol. Kleofasa Obucha. Zgodnie z uchwałą Okręgowej Rady Łowieckiej w Lublinie, Puławska Strzelnica nosi jego imię, a potwierdzeniem tego jest okolicznościowy drzeworyt usytuowany na strzelnicy.

O wysokim poziomie zawodów świadczą uzyskane wyniki łączne, jak również komplety punktów uzyskane przez zawodników, na niektórych konkurencjach. Najlepszym strzelcem zawodów okazał się Kol. Stanisław Bać, z okręgu rzeszowskiego, który wystrzelał 476 pkt. Na drugiej lokacie z wynikiem 471 pkt., uplasował się Kol. Jerzy Gochnio reprezentujący okręg biała podlaska. Trzecie miejsce zajął zawodnik z okręgu radomskiego Kol. Marcin Oleksik, który wystrzelał 470 pkt.

W klasie powszechnej najlepszym zawodnikiem okazał się Kol. Jakub Hanusz, reprezentujący okręg siedlecki, który wystrzelał 460 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 444 punkty zajął zawodnik reprezentujący okręg radomski - Kol. Piotr Sosiński. Trzecie miejsce zajął Kol. Dariusz Winiarski, również reprezentujący okręg radomski, który wystrzelał 437 pkt.

Najlepszy wynik w konkurencjach kulowych uzyskał zawodnik startujący w klasie powszechnej Kol. Jakub Hanusz z okręgu siedleckiego (195 pkt), zaś najlepszy wynik w śrucie - 295 pkt, wystrzelał Kol. Roman Smolarski, reprezentujący okręg kielecki.

Najlepsi zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-6 uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami, zaś zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 zarówno w klasie mistrzowskiej, jak i powszechnej, uhonorowani zostali pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.
Dodatkowo puchary otrzymali najlepsi strzelcy konkurencjach śrutowych i kulowych. Jedyna startująca w zawodach „Diana”, Kol. Beata Sala, która uzyskała wynik 400 punktów, w dowód uznania za podjętą rywalizację, również uhonorowana została nagrodą rzeczową.

Na zakończenie zawodów Łowczy Okręgowy złożył podziękowania w postaci listów gratulacyjnych, dla kol. sędziów, którzy sędziowali poszczególne konkurencje, a przede wszystkim pracowali społecznie przez cały miniony sezon strzelecki na naszej strzelnicy.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie