ZAWODY STRZELECKIE "PUCHAR JESIENI"
24 września 2011 r. - Puławy

W sobotę 24 września 2011 roku, na puławskiej strzelnicy ZO PZŁ w Lublinie, odbyły się krajowe zawody w strzelectwie myśliwskim pod nazwą - „Puchar jesieni”.
Zawody rozgrywane były w pełnym sześcioboju strzeleckim, w klasyfikacji indywidualnej w klasie mistrzowskiej i powszechnej. Sędzią Głównym zawodów był Kol. Stanisław Gąsienica.

W zawodach uczestniczyło łącznie 55 zawodników. Z racji imprezy strzeleckiej o randze krajowej, honorowy patronat na zawodami objęli: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Puławy. Patronat medialny nad zawodami objął Łowiec Polski.


Na podkreślenie zasługuje fakt, iż podczas porannej zbiórki i odprawy zawodników, miał miejsce szczególny element związany z puławską strzelnicą. Otóż po rozpoczęciu zawodów odsłonięta została okolicznościowa tablica upamiętniająca Kol. Kleofasa Obucha. Zgodnie z uchwałą Okręgowej Rady Łowieckiej w Lublinie, Puławska Strzelnica nosi jego imię, a potwierdzeniem tego jest okolicznościowy drzeworyt usytuowany na strzelnicy.


O wysokim poziomie zawodów świadczą uzyskane wyniki łączne, jak również komplety punktów uzyskane przez zawodników, na niektórych konkurencjach. Najlepszym strzelcem zawodów okazał się Kol. Stanisław Bać, z okręgu rzeszowskiego, który wystrzelał 476 pkt. Na drugiej lokacie z wynikiem 471 pkt., uplasował się Kol. Jerzy Gochnio reprezentujący okręg biała podlaska. Trzecie miejsce zajął zawodnik z okręgu radomskiego Kol. Marcin Oleksik, który wystrzelał 470 pkt.

W klasie powszechnej najlepszym zawodnikiem okazał się Kol. Jakub Hanusz, reprezentujący okręg siedlecki, który wystrzelał 460 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 444 punkty zajął zawodnik reprezentujący okręg radomski - Kol. Piotr Sosiński. Trzecie miejsce zajął Kol. Dariusz Winiarski, również reprezentujący okręg radomski, który wystrzelał 437 pkt.

Najlepszy wynik w konkurencjach kulowych uzyskał zawodnik startujący w klasie powszechnej Kol. Jakub Hanusz z okręgu siedleckiego (195 pkt), zaś najlepszy wynik w śrucie - 295 pkt, wystrzelał Kol. Roman Smolarski, reprezentujący okręg kielecki.

Najlepsi zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-6 uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami, zaś zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 zarówno w klasie mistrzowskiej, jak i powszechnej, uhonorowani zostali pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.
Dodatkowo puchary otrzymali najlepsi strzelcy konkurencjach śrutowych i kulowych. Jedyna startująca w zawodach „Diana”, Kol. Beata Sala, która uzyskała wynik 400 punktów, w dowód uznania za podjętą rywalizację, również uhonorowana została nagrodą rzeczową.

Na zakończenie zawodów Łowczy Okręgowy złożył podziękowania w postaci listów gratulacyjnych, dla kol. sędziów, którzy sędziowali poszczególne konkurencje, a przede wszystkim pracowali społecznie przez cały miniony sezon strzelecki na naszej strzelnicy.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Sponsorzy zawodów:

 • Wojewoda Lubelski,
 • Prezydent Miasta Puławy,
 • Wiktor Marconi, - Firma Polcolorit S.A. z Jeleniej Góry,
 • Firma - NASTA Poland,
 • Firma FAM Pionki,
 • Łowiec Polski,
 • Las Olsztyn,
 • www.tokowisko.pl
 • Perła – Browary Lubelskie,
 • Firma Pol-Mak, Grzegorz Polak,
 • Hotel Victoria w Lublinie
 • Zarząd Główny PZŁ w Warszawie,
 • Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie.

Miejsce

Klasa

Nazwisko imię

Konkurencje śrutowe

Konkurencje kulowe

krąg

przeloty

zając

razem

dzik

rogacz/lis

razem

ogółem

I

M

Stanisław Bać

90

95

50

50

285

92

99

191

476

II

M

Jerzy Gochnio

95

95

50

50

290

83

98

181

471

III

M

Marcin Oleksik

100

85

50

45

280

91

99

190

470

I

P

Jakub Hanusz

90

90

45

40

265

95

100

195

460

II

P

Piotr Sosiński

85

85

50

50

270

77

97

174

444

III

P

Dariusz Winiarski

95

60

45

50

250

90

97

187

437

 


PATRONAT

wojewoda


WOJEWODA LUBELSKI

marszalek


MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

marszalek

PREZYDENT MIASTA PUŁAWY

 

PATRONAT MEDIALNY

lowiec

Marian Flis

TAK ZAPOWIADALIŚMY ZAWODY